Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 9 października 2019
  • 15 października 2019
  • wyświetleń: 3119

Trwa Pszczyński Tydzień Seniora: rowery, szachy, nordic walking

Za nami:

W minioną sobotę, 12 października pszczyński rynek zamienił się w arenę sportową, na której rywalizowali seniorzy w ramach obchodów Pszczyńskiego Tygodnia Seniora.

Pszczyński Tydzień Seniora
Pszczyński Tydzień Seniora · fot.


Odbyła się zabawa rowerowa dla seniorów, zawody nordic walking oraz symultana szachowa. Rywalizacja sportowa wyzwalała wielkie emocje. Nie było tu przegranych, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Zgromadzeni seniorzy udowodnili, że dojrzały wiek nie musi oznaczać wykluczenia z aktywnego trybu życia, a impreza bez wątpienia należała do udanych, o czym świadczą uśmiechnięte i zadowolone miny naszych uczestników.

Pszczyński Tydzień Seniora
Pszczyński Tydzień Seniora · fot.


Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora.

W tym roku w naszym mieście odbędzie się po raz pierwszy Pszczyński Tydzień Seniora. Obchody rozpoczęły się spotkaniem z Jackiem Fedorowiczem, legendą polskiej telewizji, radia, kinematografii, kabaretu a zarazem wybitnym twórcą kultury niezależnej w czasach stanu wojennego. W trakcie całego tygodnia odbędzie się wiele warsztatów, spotkań i wykładów. Zaplanowano również zawody sportowe oraz indywidualne konsultacje z dietetykiem.

Pszczyński Tydzień Seniora

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA