Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 4 sierpnia 2019
  • wczoraj, 15:25
  • wyświetleń: 1757

Inwestycja z Pawłowic walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

Internauci mogą już głosować w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019. W tegorocznej edycji plebiscytu znalazła się inwestycja z gminy Pawłowice.

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kasztanow
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kasztanowej w Pawłowicach - Jarząbkowicach


Internauci mogą wybierać najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Głosowanie będzie trwało do końca sierpnia. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. Do tegorocznej 20-tej jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 20 gmin województwa. Większość realizacji ma charakter rekreacyjno - sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i międzygminne np. Żelazny Szlak Rowerowy. Są to zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie jak również zupełnie nowe inwestycje.

Wśród propozycji znalazła się inwestycja z Pawłowic - budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kasztanowej w Jarząbkowicach. Więcej na jej temat można przeczytać TUTAJ.

Głosowanie odbywa się na stronie: npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2019

Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kasztanow
Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kasztanowej w Pawłowicach - Jarząbkowicach


We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno - Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt Jury.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w październiku br., podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX - lecia konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA