Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 23 lipca 2019
  • dzisiaj, 05:32
  • wyświetleń: 6789

Obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Pszczynie

W dniach 16-18 sierpnia odbędą się obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielu uroczystościach upamiętniających wydarzenia, które na zawsze zmieniły historię naszego regionu.

W sobotę, 17 sierpnia czterystu biegaczy weźmie udział w Pszczyńskim Biegu Powstańczym. Zawodnicy wyruszą z płyty pszczyńskiego rynku o godz. 10.00. Do pokonania będą mieli trasę o długości ok. 7 km, która w większości prowadzi szutrowymi drogami parku zwierzyniec.

Loading...


Natomiast w niedzielę, 18 sierpnia na pszczyńskim rynku odbędzie się koncert "Powstańcom, gizdy z Pszczyny". Impreza promuje wydanie płyty z piosenkami powstańczymi w nowych aranżacjach pszczyńskich artystów. Krążek "Wam Powstańcy - gizdy z Pszczyny" będzie do nabycia po koncercie, który rozpocznie się o godz.16.00.

W związku z obchodami 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie prosi o kontakt osoby, których przodkowie byli śląskimi powstańcami. Kontakt: (32) 210-42-44 lub 723-153-555.

Obchody 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskieg

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA