Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 8 czerwca 2019
  • dzisiaj, 12:19
  • wyświetleń: 2452

Śląskie Miraże Art Fest w Pszczynie: Józef Skrzek, Muflasz i Teatr Korez

W czerwcu w Pszczynie odbędzie się festiwal Śląskie Miraże Art Fest. W ramach tej kilkudniowej imprezy w naszym mieście wystąpią między innymi Józef Skrzek, Kuba Sojka oraz zaprezentują się Grupa Teatralna Muflasz (z Abelardem Gizą) oraz Teatr Korez. Zaplanowano także warsztaty fotograficzne oraz kino plenerowe w parku.

Śląskie Miraże Art Fest
Zapraszamy na Śląskie Miraże Art Fest


Śląskie Miraże Art Fest, to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę, sztukę oraz produkty regionalne. Ideą organizatorów jest przede wszystkim ujawnianie artystycznego potencjału Górnego Śląska, nie pomijając przy tym innych regionów.

- Ten pomysł jest wynikiem wielkiej, regionalnej aktywności twórców w zakresie produktów regionalnych jak i wszelkich dziedzin sztuki. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tych działań i uważamy, że trzeba je nagłaśniać i pokazywać szerszej grupie odbiorców, ale również aktywizować coraz to szersze grona ludzi do działania. Sami wyrośliśmy z tradycji regionalnych, uważamy, że należy pielęgnować idee "małych ojczyzn" - mówią pomysłodawcy.

Pierwsza edycja festiwalu Śląskie Miraże Art Fest odbędzie się w Pszczynie, która jest miejscem przenikania się kultur, miejscem o wielkim znaczeniu historycznym, miejscem o niezwykłym klimacie. Poszczególne punkty programu będą odbywały się na pszczyńskim rynku, w parku, na dziedzińcu Pałacu Zamkowego, w sali Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz w innych ciekawych lokalizacjach miasta.

Klub festiwalowy będzie zlokalizowany w lokalu Sztamfer. Wydarzenia odbywające się podczas festiwalu będą bezpłatne. Festiwal organizowany jest przez pasjonatów z wsparciem miasta Pszczyna - Urząd Miasta, Pszczyńskie Centrum Kultury, Muzeum Zamkowe.

Śląskie miraże


Więcej dodatkowych informacji o wydarzeniu na www.facebook.com/slaskiemiraze/

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA