Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 5 maja 2019
  • wyświetleń: 1509

Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń: inscenizacja historyczna

Za nami:

W sobotę 25 maja "Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń" będzie tradycyjnie zorganizowana w Gostyni w Gminie Wyry w rejonie ulicy Tęczowej, na historycznych polach w pobliżu Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r., natomiast imprezy towarzyszące - w trakcie "Pikniku Fortecznego" - w okolicach schronu bojowego "Sowiniec".

Oficjalne rozpoczęcie imprezy masowej odbędzie się o godz. 14.00 występem Orkiestry Dętej z KWK Bolesław Śmiały oraz przemówieniem Wójt Gminy Wyry Barbary Prasoł. Następnie o godz. 15.00 przy udziale około 200 młodych rekonstruktorów z całej Polski, broni i pojazdów z okresu II wojny światowej oraz efektów pirotechnicznych rozegra się inscenizacja historyczna upamiętniająca walkę z najeźdźcą hitlerowskim toczącą się w dniach 1-3 września 1939 r. w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń na Śląsku.

O godz. 17.00 zapraszamy na teren Pikniku Fortecznego, gdzie odbędzie się pokaz Szkoły Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" oraz koncerty zespołów Baciary oraz Optima. Na zakończenie "Pikniku Fortecznego" planujemy zabawę taneczną z DJ.

Piknikowi Fortecznemu towarzyszyć będzie część gastronomiczna, stoiska handlowo - militarne, wystawa sprzętu Wojska Polskiego oraz stanowiska Grup Rekonstrukcji Historycznej. Dla najmłodszych przewidziano strefę zabaw oraz konkursy z nagrodami.

Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w XV edycji "Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń". To jedyne tego typu wydarzenie w województwie śląskim. Mamy nadzieję, iż inscenizacja historyczna zwłaszcza w młodym pokoleniu obudzi ducha patriotyzmu i zainteresowanie historią.

Bitwa Wyrska

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA