Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 17 lutego 2019
  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 1408

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Za nami:

W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. W przedsięwzięciu, wzorem lat poprzednich, wezmą udział m.in. policjanci i prokuratorzy. Mundurowi z pszczyńskiej komendy wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą organizować spotkania oraz prowadzić dyżury informacyjne.

Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zaplanowano od 18 do 24 lutego. To już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. W ich trakcie będą udzielane bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych. Informacji prawnej będą udzielać nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

W ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw prokuratorzy będą przyjmowali osoby pokrzywdzone w budynku Prokuratury Rejonowej w Pszczynie. Można zgłaszać się w godzinach urzędowania placówki. W tym czasie wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem porady prawnej oraz informacji o przysługujących im uprawnieniach będą mogły skorzystać z porad najlepszych specjalistów z dziedziny prawa.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA