pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 6 listopada 2018
  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 396

Listopadowa "Poezja i muzyka pod 13"

Listopad jest miesiącem zadumy, dlatego listopadowe spotkanie zatytułowaliśmy: "Ich już nie ma między nami czyli twórczość tych, którzy odeszli zbyt wcześnie".

Chcemy pochylić się nad spuścizną ludzi kultury i sztuki, którym nie dane było zbyt długo cieszyć się życiem. Na przestrzeni wieków pojawiali się różni twórcy - poeci, pisarze, kompozytorzy i przyczyniali się swoimi dziełami do rozwoju naszej kultury. Niestety, odeszli w bardzo młodym wieku lub w pełni sił twórczych. Pamiętamy o nich przy różnych okazjach - rocznicach, świętach i innych wydarzeniach. W trakcie listopadowego spotkania z "Poezją i muzyką pod 13" przedstawimy Państwu twórczość tylko niektórych z nich.

W repertuarze wieczoru pojawią się wiersze Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Małgorzaty Hillar, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Rafała Wojaczka, Edwarda Stachury i wielu innych polskich poetów. Muzyczną oprawę stanowić będą piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty oraz muzyką Jarosława Kukulskiego, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego (i innych autorów i kompozytorów).

Mamy nadzieję, że będzie to kolejny niezapomniany wieczór pełen pięknych tekstów i wspaniałej muzyki. Recytatorzy i wokaliści postarają się o stworzenie miłej atmosfery i sympatycznych wrażeń.

Tym razem wyjątkowo zapraszamy Państwa w poniedziałek 19 listopada na godzinę 18.00!

Listopadowa "Poezja i muzyka pod 13"

Renata Zborowska

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.