Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 1 listopada 2018
  • 13 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 818

Spektakl "Ściana" reż. Artur Barciś

Za nami:

Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia - popularnego aktora, znanego z seriali "Ranczo" i "Miodowe Lata", przez samego reżysera określana jako POTWORNIE śmieszna tragedia.Cytat ze sztuki: Pracownik banku: "Za pieniądze jakie wydaje pan w jeden tydzień można przez rok zapewnić utrzymanie całej hinduskiej rodzinie!" Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku.

Kup bilet

Sobota, 13 kwietnia 2019 o godz. 19:00

Bielskie Centrum Kultury - Dom Muzyki
ul. Słowackiego 27, Bielsko-Biała


Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy...  Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu. Traktowany jak przestępca z racji na "wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.Reżyseria: Artur BarciśWystępują: Paweł OkraskaBogumiła MurzyńskaMałgorzata Gadecka/Elżbieta Okupska/Anna WesołowskaMarta Marzęcka-WiśniewskaPiotr WiśniewskiPremiera 1 września 2018czas trwania: 90 min

Spektakl "Ściana" reż. Artur Barciś


Paweł Okraska, Bogumiła Murzyńska, Małgorzata Gadecka, Marta Marzęcka-Wiśniewska, tr Wiśniewski

Komedia w reżyserii wybitnego aktora i reżysera Artura Barcisia, nagrodzonego m.in. prestiżową Złotą Maską. "Ściana" na podstawie znakomitego tekstu Sébastien'a Thiéry'ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych wartościach i zjawiskach tak jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. 45-letni Jacek, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku i dowiaduje się, że w związku z zakupieniem tegoż przez hinduską firmę podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu...Sztuka nawiązuje luźno do bardzo różnych poetyk. Skojarzenia z kafkowskim "Procesem" oraz filmem "Truman Show" odnoszą się do sytuacji bez wyjścia. Bohater zostaje uwięziony w banku i uznany za przestępcę, gdyż za dużo zarabia, a to w Indiach jest karalne... z racji na "wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.


Kup bilet

źródło: KupBilecik.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA