pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 22 czerwca 2018
  • 2 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 974

VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych "Złoty Talizman"

29 i 30 września w Sali Koncertowej Centrum Kultury Pawłowice odbędzie się VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych "Złoty Talizman".

Celem przeglądu jest ochrona tradycji śpiewu ludowego z zachowaniem lokalnej gwary oraz autentycznego stroju, ich sposobu wykonania i dokumentacji; zapoznanie się z wartościami folkloru z różnych regionów Polski; popularyzacja dorobku artystycznego zespołów oraz ich repertuaru, a także przekazywanie tradycji różnych regionów Polski młodemu pokoleniu.

Początek przesłuchań zaplanowano na sobotę, 29 września o godz. 11.00. W przeglądzie biorą udział zespoły śpiewacze (a capella, z towarzyszeniem instrumentu lub kapeli ludowej). Kartę zgłoszenia po dokładnym wypełnieniu należy przesłać w terminie do 14 września na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 43-250 Pawłowice, ul. Zjednoczenia 67, woj. śląskie lub na adres e-mail: gokpawlowice@hoga.pl. W zgłoszeniu wymagane są: pieczątka i podpis dyrektora oraz numer konta bankowego placówki delegującej.

Koncert laureatów, korowód, wręczenie nagród, występ laureata odbędą się w niedzielę, 30 września o godzinie 15.00.

Organizatorem przeglądu jest Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Pawłowice.

Do pobrania:

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.