pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 czerwca 2018
  • 6 września 2018
  • wyświetleń: 11843

Wystawa poświęcona modzie w Stajniach Książęcych w Pszczynie

Od 13 czerwca w Stajniach Książęcych można obejrzeć nową wystawę zatytułowaną "Dialogi w wyobraźni" Jest ona poświęcona wielu inspiracjom, które służyły kreatorom mody. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych w niedzielę, 9 września na oprowadzanie kuratorskie.

Wystawa strojów i obiektów z kolekcji Muzealne Mody i Muzeum Zamkowego w Pszczynie - 12.06.2018 · fot.


Co ma wspólnego zbroja samuraja z wieczorowym płaszczem? A suknia Diora z porcelanową zastawą z przełomu wieków? Jak suknie z paryskich domów mody "rozmawiają" z obrazami polskich mistrzów?

Yves Saint Laurent, Dior, Chloe i Miyake to niektórzy z wielkich projektantów mody, których projekty zagoszczą w klimatycznych wnętrzach Stajni Książęcych już w czerwcu. Wspaniałe suknie, ale też i skromniejsze żakiety i dodatki wejdą w "dialog" z obrazami, porcelaną, grafikami i meblami ze zbiorów Muzeum Zamkowego.Wystawa podzielona na kilka części opowie o postrzeganiu i znaczeniach: koloru, formy, historii, świata zwierząt i roślin a także krajów Dalekiego Wschodu - Japonii i Chin. Zwiedzający wystawę będą mogli stworzyć własną narrację za pomocą obiektów wydzielonych w części wnętrz stajni. Wychwycić związki, które umknęły kuratorom, odkryć coś swojego, a także sprawdzić dotykowe (haptyczne) właściwości obiektów muzealnych i różnych materiałów używanych do ich wykonania. Na wystawie znajdą się obiekty rzadko pokazywane, a przechowywane w magazynach muzealnych ale także te, które na co dzień eksponowane są w zupełnie innym kontekście we wnętrzach zamkowych.

Dialogi w wyobraźni


Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 13 czerwca - 30 listopada w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Kuratorem wystawy jest Dominika Sulińska. Wystawę zorganizowane we współpracy z Piotrem Szaradowskim i Muzealnymi Modami.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych już w niedzielę 9 września na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dialogi w wyobraźni"!

Dowiecie się co ma wspólnego zbroja samuraja z wieczorowym płaszczem, a suknia Diora z porcelanową zastawą z przełomu wieków oraz jak suknie z paryskich domów mody "rozmawiają" z obrazami polskich mistrzów. To wszystko oraz jeszcze więcej przedstawi Kurator wystawy!

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Dialogi w wyobraźni"
Niedziela, 9 września 2018 r., godz.: 11:00 oraz 15:00


Muzeum Zamkowe

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.