Ogoszenia Pszczyna Ogoszenia Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 14 kwietnia 2018
  • 19 maja 2018
  • wyświetleń: 3994

Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie zaprasza na Noc Muzeów

Za nami:

Muzeów Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie to jedna z najmłodszych tego typu placówek w mieście. Nie brakuje tu jednak ciekawych ekspozycji, a uczestnictwo w Nocy Muzeów w dniu 19 maja powinno być dodatkową zachęta także dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji tego obiektu zobaczyć.

Noc Muzeów 2017 - Muzeum Militarnych Dziejów Śląska - 20.05.2017 r. · fot.


19 maja Muzeów Militarnych Dziejów Śląska będzie otwarte od 18.00 do 24.00. Wstęp będzie darmowy. W programie jest zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, w tym nowych pomieszczeń wystawowych - Sali Bitwy Pszczyńskiej.

To jednak nie wszystko. W trakcie Pszczyńskiej Nocy Muzeów uczestnicy będą mogli skorzystać z wojskowego telefonu polowego, wspólnie z harcerzami wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych, a także wysłuchać intrygujących opowieści historycznych związanych z zakończeniem I wojny światowej, Ziemią Pszczyńską w trakcie jej trwania, a także dowiedzieć się wielu informacji o średniowiecznych dziejach Śląska.

W tym roku 19 maja w Pszczynie podczas Nocy Muzeów swoje drzwi otworzą także: Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Urząd Miejski, Kościół Ewangelicki oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.