pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 13 marca 2017
  • 24 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 346

Szkoły z Miedźnej i Rudołtowic mają szanse na remont stołówek

Dwie szkoły z naszego powiatu zarejestrowały się w programie "Extra Szkolna Stołówka", którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. W konkursie towarzyszącym akcji do wygrania jest remont stołówki o wartości 30.000 złotych. Głosowanie na stronie internetowej ruszyło na początku lutego - każdy może pomóc szkołom wygrać remont.

Wśród zgłoszonych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej. W zgłoszeniu uczniowie napisali:

Każdy z nas lubi spożywać posiłki w miłym i przytulnym otoczeniu. Nasza stołówka nie spełnia tych wymogów odbiega od rodzinnego aneksu. Szkoła mieści się w bardzo starym budownictwie i nie zawsze mogła być remontowana. Ta sytuacja wynika z tego, iż zawsze w takiej "leciwej" szkole są ważniejsze wydatki. A jednak właśnie stołówka jest miejscem naszego wspólnego biesiadowania przy szklance herbaty, czy przy pysznym obiedzie. Nowocześniejsze wyposażenie na pewno spowoduje, iż poczujemy się jak w domowej jadalni. Jesteśmy pewni, że w odnowionym pomieszczeniu, spożywanie posiłków stanie się rytuałem i umożliwi zrelaksowanie się. Dlatego bardzo prosimy o uwzględnienie naszych argumentów i obdarowanie nas nową wyremontowaną stołówką. Głosujcie!!!

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźn
Stołówka w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Miedźnej


Z kolei w zgłoszeniu Szkoły Podstawowej z Rudołtowic czytamy:

Szkoła Podstawowa w Rudołowicach budynkiem z wielowiekową tradycją zachwyca. Mieści się w zabytkowym parku, pięknie tu, u nas: wieczorem, w południe i o poranku! Z przyrodą na co dzień wszyscy obcujemy, świergotem rozmaitych gatunków ptaszków i ptaków się delektujemy. Podszeptują nam one nieustannie do ucha, że w naszym pomieszczeniu, gdzie mieści się świetlica i stołówka, przydałaby się niejedna złotówka, a góra grosza! - w myśl powiedzenia:"Od grosza do grosza, a będzie kokosza". Dzięki Delmie - Extra, co marzenia o remoncie stołówek spełnia, byłaby u nas możliwa odnowa, moderna! Nasz kącik świetlicowo - jadalniany byłby nieco jakby ozłocony, odrestaurowany. Nowe światło padłoby na jego podłogi i ściany, wyposażenie też byłoby lepsze, ładniejsze od tego, które mamy. Niemal wszystko nowe w nim by się przydało, a spożywać posiłki w smutnych ścianach - apetytu zbyt mało! Dzieci nadal zdrowo odżywiać w wyremontowanej stołówce wszyscy byśmy chcieli, oby się ziściły marzenia rudołowickich nauczycieli!

Szkoły Podstawowej z Rudołtowic
Stołówka Szkoły Podstawowej z Rudołtowic


Jak przybliżyć szkołę do wygranej? Należy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez placówkę. Głosowanie trwa do 31 maja. Stołówki zostaną wyremontowane w czterech szkołach z największą ilością głosów. Dodatkowo, piątą szkołę wskaże jury wyznaczone przez organizatora programu. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Każdy może głosować i pomóc szkole.

Celem programu "Extra Szkolna Stołówka" jest także edukacja w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności. Każda szkoła zarejestrowana na stronie www.extrastolowki.pl otrzyma materiały edukacyjne w formie elektronicznej oraz scenariusz prowadzenia lekcji dla nauczycieli przygotowane przez ekspertów Federacji Polskich Banków Żywności.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Józefa Weszki w Rudołtowicach

43-229 Rudołtowice
ul. Anieli Krzywoń 5

tel. 032 2112100BM / pless.pl

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze