pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 28 lutego 2017
  • 10 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 13908

Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej - odznaczenia dla wyjątkowych kobiet

Za nami:

Już po raz piąty zostaną wręczone Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej, czyli odznaczenia dla wyjątkowych kobiet, które mogą być wzorem godnym do naśladowania. Klejnoty przyznawane są w pięciu kategoriach. Laureatki zostają uhonorowane odznaczeniem, którym jest broszka wzorowana na maneli - bransolecie z przełomu XVI i XVII wieku. Obecnie trwają zgłoszenia kandydatek (do 21 kwietnia). Gala w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego odbędzie się w maju.

Laureatki IV Klejnotów Ziemi Pszczyńskiej · fot.


"Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" przyznawany jest za szczególne osiągnięcia kobietom działającym na rzecz powiatu pszczyńskiego poprzez promowanie postaw aktywnych, społecznych, kulturowych i przedsiębiorczych. To podziękowanie za ich codzienną pracę, która inspiruje i mobilizuje innych do działania.

To przedstawiciele różnych organizacji, instytucji, jednostek, firm, ale także osoby fizyczne zgłaszają kandydatki do odznaczenia. Spośród nadesłanych zgłoszeń laureatki wybierze kapituła odznaczenia w każdej z pięciu kategorii:

  • Kobieta Biznesu - promuje swoją działalnością postawę przedsiębiorczą
  • Kobieta Społeczna - rozwiązuje problemy społeczności lokalnej i walczy o poprawę jakości ich życia
  • Kobieta Sztuki i Kultury - angażuje się w rozwój i umacnianie środowiska artystycznego w naszym powiecie
  • Kobieta Obyczajów i Tradycji - aktywizuje inne kobiety, a także krzewi lokalne obyczaje i tradycje
  • Kobieta Ziemi Pszczyńskiej - jest kreatywna i cieszy się zaufaniem środowiska lokalnego


Laureatki zostaną uhonorowane podczas uroczystej gali "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" odznaczeniem, którym jest broszka wzorowana na maneli - bransolecie z przełomu XVI i XVII wieku, klejnocie rodu Promnitzów. Przedstawia dwie splecione dłonie, a pomiędzy nimi serce. To wyraz zawierzenia siebie drugiemu człowiekowi.

alicja janosz, klejnoty
Na gali Klejnoty Ziemi Pszczyńskiej 2015 wystąpiła Alicja Janosz · fot.


Wnioski o nominację do odznaczenia można składać osobiście do 21 kwietnia do godz. 13.30 w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie lub listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, 43-200 Pszczyna, ul. Dworcowa 23 z dopiskiem "Klejnot Ziemi Pszczyńskiej" (decyduje data stempla pocztowego).

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu poprzez zgłaszanie kandydatek. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, a patronat honorowy objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

ups / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze