Co, gdzie, kiedy?

• 19 lutego 2017
  • wyświetleń: 2710

LS: Tydzień "Chrobrego"

Po 10. kolejce w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice klasyfikacja uległa niewielkiej, ale istotnej zmianie. Ostatnie miejsce opuścili gracze "Chrobrego".

Po pierwszym secie meczu Korfantego Devils z Pszczyńskimi Żubrami wydawało się, że ci pierwsi odniosą łatwe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Po przegranym inauguracyjnej partii do 15, po zmianie stron Żubry zagrały bardzo skutecznie i doprowadziły do remisu 1:1. W kolejnych setach "Diabły z Korfantego" wzięły się jednak do gry i nie pozwoliły sobie już wydrzeć żadnego seta.

Pszczyńskie Żubry - Korfantego Devils Strumień 1:3 (15:25, 25:22, 22:25, 18:25)
MVP meczu: Damian Bujok (Korfantego Devils)

Dobra passę kontynuują siatkarze "Chrobrego". Po premierowej wygranej w Lidze Siatkówki przed tygodniem, triumfie w rozgrywkach szkolnych w poniedziałek, teraz "licealiści" odnieśli wygraną 3:0 nad drugim zespołem Pszczyńskich Żubrów. Co ciekawe, na przeszkodzie "Chrobremu" nie stanął fakt, że kilku zawodników zagrało w tym spotkaniu, kilka godzin po zakończonej szkolnej studniówce.

LO Chrobry - Pszczyńskie Żubry II 3:0 (25:13, 25:21, 25:17)
MVP meczu: Dawid Zelinka (LO Chrobry)

Ciekawe, a przede wszystkim zacięte spotkanie stoczyły ze sobą Arkadia Tychy i Antistress Brzeszcze. Jako że obie drużyny sprawiedliwie obdzieliły się dwoma setami, o końcowym rozstrzygnięciu miał zadecydować tie-break. Po kilku minutach gry brzeszczanie wyszli na prowadzenie 6:2. Wywalczona na tym etapie przewaga pozwoliła na wygranie tego seta i meczu 3:2. To zwycięstwo ma dla ekipy Przemysława Łaty dużą wartość w kontekście rywalizacji o miejsce premiowane grą w play-off.

Arkadia Tychy - Antistress Brzeszcze 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:23, 10:15)
MVP meczu: Grzegorz Gomularz (Antisress)

Nie mieli większych problemów ze zdobyciem kompletu punktów liderzy rozgrywek. Siatkarze KM&BM Pszczyna pewnie wygrali z Gilowicami.

KM&BM Pszczyna - Gilowice Team 3:0 (25:10, 25:14, 25:10)
MVP meczu: Jarosław Szyszka (KM&BM).

26 lutego w hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju zostanie rozegrana 11. kolejka Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Spotkania zostaną rozegrane według harmonogramu podanego poniżej.