pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 10 lutego 2017
  • dzisiaj, 09:41
  • wyświetleń: 4855

Żubrowisko - w tym roku aż dwa dni muzycznej zabawy

Fani Amatorskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Żubrowisko już mogą zacierać ręce - w tym roku czekają ich aż dwa dni muzycznej zabawy. Po raz pierwszy do konkursu mogły zgłaszać się także zespoły spoza województwa śląskiego!

Żubrowisko 2016
Zeszłoroczny zwycięzca, zespół Dream Atlas zdobył aż dwa wyróżnienia - nagrodę starosty Pawła Sadzy w wysokości 2500zł oraz nagrodę publiczności w wysokości 1000zł. · fot.


XIV edycja Żubrowiska będzie wyjątkowa. Nie dość, że festiwal będzie dwudniowy, to swoje propozycje tym razem wysyłać mogły zespoły z całego kraju. - Do tej pory do Przeglądu dopuszczane były jedynie zespoły z powiatu pszczyńskiego i województwa śląskiego. Ciągle dostawaliśmy jednak pytania o możliwość udziału zespołów m.in. z Łodzi, Warszawy czy Poznania. Postanowiliśmy, że w tym roku zmienimy regulamin i pozwolimy powalczyć amatorskim kapelom z całego kraju - mówi Kinga Pławecka-Bratek, naczelnik Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej w pszczyńskim starostwie.

W tym roku do Przeglądu zakwalifikowanych zostało siedem zespołów: Gravity off z Żor, Deal Doa z Pszczyny, Beyond the Infinity z Wrocławia, Hengelo z Katowic, Omni Modo z Poznania, BAO z Chrzanowa i Vermis z Łodzi.

Kapele powalczą o zwycięstwo podczas pierwszego dnia festiwalu, który odbędzie się w ramach tegorocznego Motoserca, 29 kwietnia. Tego dnia muzycy z zakwalifikowanych zespołów będą też mogli wziąć udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. O tym, kto zwycięży w zmaganiach zdecyduje jury.

Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 2500 zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 2000zł. Również widzowie będą mogli wyrazić swoje uznanie przyznając nagrodę publiczności o wartości 1000zł. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięskiego zespołu będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdą koncertu finałowego, który odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze