pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 1 stycznia 2017
  • 16 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3814

25. Finał WOŚP w Pawłowicach - kwestariusze zebrali blisko 32 tys. zł!

W niedzielę, 15 stycznia w Pawłowicach ponownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. charytatywny bieg, koncerty, licytacje, a także tradycyjne światełko do nieba. Wolontariuszom udało się zebrać 31.608,07 zł!

pakiet startowy Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz
Pakiet startowy biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" · fot.


W tym roku w Pawłowicach zorganizowano po raz pierwszy Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" - jest to wydarzenie ogólnopolskie organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz lokalne Sztaby WOŚP.

Bieg odbył się na dystansie ok. 4 km. Start, a jednocześnie meta, znajdowały się przy ul. Poligonowej. Opłata startowa w całości przekazana została na cele WOŚP. Bieg miał na celu propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą" oraz "Ratujemy i Uczymy Ratować" - programów autorskich Fundacji WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

25. Finał WOŚP w Pawłowicach
Przygotowania do 25. Finału WOŚP w Pawłowicach · fot.


Ponadto w dniu finału, przed Osiedlowym Domem Kultury stanęła scena, pod którą organizatorzy przybyli wraz z mieszkańcami w uroczystym korowodzie. Dla publiczności wystąpili: Włóczykije, chór z Bielska-Białej, Patryk Demkowki z Wisły oraz Black Milk Cree (grupa taneczna z Pawłowic). Podczas koncertu przeprowadzona została licytacja fantów od sponsorów oraz gadżetów WOŚP. Ponadto jak co roku uczestnicy licytowali tort orkiestrowy.

tort orkiestrowy 25. Finału WOŚP w Pawłowicach
Tort orkiestrowy 25. Finału WOŚP w Pawłowicach · fot.


Koncert zakończyły się tradycyjnym światełkiem do nieba. Również dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Na placu przed Osiedlowym Domem Kultury można było posilić ciepłą zupą, herbatą, domowymi wypiekami oraz kiełbasą z ogniska.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.